Wykaz zawodów

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ustalony przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020
dla absolwentów dotychczasowych gimnazjów i absolwentów ośmioklasowych szkół podstawowych

na podstawie art. 20 m ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tj. Dz. U. z 2016r., poz. 1943 ze zm.) w brzmieniu obowiązującym przed dniem 26 stycznia 2017r. w związku z art. 149 ust. 4, art. 155 ust. 4, art. 165 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016r. – przepisy wprowadzające ustawę prawo oświatowe (Dz. U. z 2017r. poz. 60 ze zm.) oraz art. 148 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018r. poz. 996 ze zm.)

 

  1. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:
    • Konkurs Języka Polskiego,
    • Konkurs Matematyczny,
    • Konkurs Chemiczny,
    • Konkurs Biologiczny,
    • Konkurs Geograficzny,
    • Konkurs Języka Angielskiego,
    • Konkurs Języka Niemieckiego,
    • Konkurs Fizyczny,
    • Konkurs Historyczny,
    • Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.

     

  2. Wojewódzkie konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty:
    • Konkurs Języka Polskiego,
    • Konkurs Matematyczny,
    • Konkurs Chemiczny,
    • Konkurs Biologiczny,
    • Konkurs Geograficzny,
    • Konkurs Języka Angielskiego,
    • Konkurs Języka Niemieckiego,
    • Konkurs Fizyczny,
    • Konkurs Historyczny,
    • Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.

     

  3. Ogólnopolskie konkursy tematyczne o zasięgu ponadwojewódzkim organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na podstawie zawartych porozumień:
    • XXIV Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939–1948. W walce o wolną Polskę”
    • Ogólnopolski Konkurs „Myśli Jana Pawła II”.

     

  4. Zawody wiedzy i artystyczne:

    Lp.

    Nazwa konkursu:

    Organizator

    Zasięg

    Typ szkoły: szkoła podstawowa (SP), gimnazjum (G)

    1

    „Lekturiada -
    w poszukiwaniu urody słowa”

    Kuratorium Oświaty
    w Szczecinie

    Książnica Pomorska
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP

    2

    Konkurs na projekt znaczka pocztowego dotyczącego obchodów setnej rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża

    Zachodniopomorski Kurator Oświaty

    Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża

    Dyrektor Regionu Sieci w Szczecinie Poczty Polskiej

    wojewódzki

    SP, G

    3

    Konkurs na napisanie opowiadania o tematyce historycznej
    z Kołobrzegiem
    i regionem kołobrzeskim w tle pt.

    „Kołobrzeg prozą zaczarowany”

    Szkoła Podstawowa im. Mieszka I
    w Drzonowie

    powiatowy

    SP

    4

    Konkurs Literacki „Moja mała Ojczyzna, jestem jej częścią”

    Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim

    wojewódzki

    SP, G

    5

    Konkurs Plastyczny „Mój Dom - Moja Ojczyzna - Moja Europa”

    Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim

    wojewódzki

    SP, G

    6

    III Powiatowy Turniej Miniatur Teatralnych w ramach V Powiatowego Turnieju Teatralnego

    Zespół Szkół
    w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego

    powiatowy

    SP, G

    7

    II Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej

    jw.

    powiatowy

    SP, G

    8

    Znam Szczeciński Park Krajobrazowy –Puszcza Bukowa

    Zespół Szkół
    w Kołbaczu

    Nadleśnictwo Gryfino

    Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego

    wojewódzki

    SP

    9

    Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

    Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza
    w Kopnicy

    powiatowy

    SP, G

    10

    Powiatowy konkurs na rodzinny wieniec adwentowy

    Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu

    powiatowy

    SP

    11

    X Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla Szkół Podstawowych

    Szkoła Podstawowa im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie

    powiatowy

    SP

    12

    Międzyszkolny konkurs krawiecki „Zaprojektuj swoją przyszłość”

    Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego
    w Kołobrzegu

    powiatowy

    SP, G

    13

    Konkurs „Odyseja Umysłu” (II grupa wiekowa)

    Fundacja Odyseja Umysłu - Gdańsk

    międzynarodowy

    SP,G (II grupa wiekowa)

    14

    „Konkurs wiedzy o kulturze świata antycznego”

    Muzeum Narodowe             w Szczecinie Dział Edukacji

    wojewódzki

    SP, G

    15

    Konkurs „Poszukiwacze Smaków”

    Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

    wojewódzki

    SP, G

    16

    Konkurs NBP na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej (XVII edycja)

    Narodowy Bank Polski

    ogólnopolski

    SP, G

    17

    Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy
    o Społeczeństwie

    Fundacja Promocji
    i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych

    ogólnopolski

    SP, G

    18

    Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości

    jw.

    ogólnopolski

    SP,G

    19

    Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Czwóreczka

    Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bolesława Chrobrego
    w Goleniowie

    powiatowy

    SP

    20

    Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „English Champion”

    jw.

    jw.

    SP

    21

    „MEANDRY POLSZCZYZNY” Konkurs z zakresu kultury języka polskiego

    I Liceum Ogólnokształcące
    z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika                                 w Kołobrzegu

    powiatowy

    SP, G

    22

    „POLIGLOTA” Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

    I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika                             w Kołobrzegu

    powiatowy

    SP, G

    23

    XXII Turniej Matematyczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

    I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois                 w Koszalinie

    powiatowy

    SP, G

    24

    Konkurs Historyczny z elementami Wiedzy o Społeczeństwie o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

    jw.

    jw.

    SP, G

    25

    XVII Konkurs Języka Polskiego o Puchar Dyrektora I   Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie LO

    jw.

    jw.

    SP, G

    26

    XIII Konkurs Biologiczny o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

    jw.

    jw.

    SP, G

    27

    X Konkurs Języka Angielskiego
    o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie

    jw.

    jw.

    SP, G

    28

    XVIII Konkurs Chemiczny Zygmunta Korszałowskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych z regionu koszalińskiego o puchar Dyrektora II   Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie

    II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego                   w Koszalinie

    powiatowy

    SP, G

    29

    Konkurs Języka Polskiego

    jw.

    jw.

    SP, G

    30

    Konkurs Matematyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    31

    Konkurs Biologiczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    32

    Konkurs Historyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    33

    Konkurs Geograficzny

    jw.

    jw.

    SP, G

    34

    Konkurs Języka Angielskiego Autumn Spelling Competition

    jw.

    jw.

    SP, G

    35

    IV Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej

    Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta
    w Koszalinie

    wojewódzki

    SP, G

    36

    Ogólnopolski Konkurs „Kodować każdy może”

    Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie

    ogólnopolski

    SP

    37

    Konkurs „Szczecin i region w słowie
    i obrazie”

    I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    38

    Konkurs chemiczno-fizyczny
    z elementami wiedzy
    o życiu
    i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie

    I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    39

    IX Konkurs Przyrodniczy Przyrodnik dla uczniów szkół podstawowych

    V Liceum Ogólnokształcące
    z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP

    40

    IV Konkurs Matematyczny Matfan dla uczniów szkół podstawowych

    jw.

    jw.

    SP

    41

    VI Konkurs Języka Niemieckiego z Elementami Realioznawstwa Deutschfan dla uczniów szkół podstawowych

    jw.

    jw.

    SP

    42

    IX Konkurs Języka Angielskiego z Elementami Realioznawstwa Anglofan dla uczniów szkół podstawowych

    jw.

    jw.

    SP

    43

    XVIII Szczeciński Konkurs

    Chemiczny

    Towarzystwo na Rzecz Młodzieży Uzdolnionej

    wojewódzki

    SP, G

    44

    XVIII Szczeciński Konkurs

    Matematyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    45

    XVIII Szczeciński Konkurs

    Młodego Poligloty

    jw.

    jw.

    SP, G

    46

    XII Szczeciński Konkurs

    Historyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    47

    XIII Szczeciński Konkurs

    Polonistyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    48

    XVI Szczeciński Konkurs

    Biologiczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    49

    Konkurs Historyczny Na Tropie XX Wieku

    II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    50

    Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

    IX Liceum Ogólnokształcące
    z Oddziałami Dwujęzycznymi
    w Szczecinie

    powiatowy

    G

    51

    Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

    jw.

    powiatowy

    G

    52

    Konkurs Języka Niemieckiego dla Ósmoklasistów

    jw.

    powiatowy

    SP

    53

    Konkurs Języka Angielskiego dla Ósmoklasistów

    jw.

    powiatowy

    SP

    54

    Konkurs biologiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach Dnia Mózgu w II LO pt. „Budowa i funkcja organizmu człowieka ze szczególnym uwzględnieniem układu nerwowego oraz narządów zmysłu”

    XII Liceum Ogólnokształcące
    w Zespole Szkół Sportowych m. Sportowców Ziemi Szczecińskiej
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    55

    „Norwegia bez tajemnic” w ramach obchodów szczecińskich Dni Skandynawskich

    jw.

    powiatowy

    SP, G

    56

    Konkurs Biologiczny

    dla uczniów szkół podstawowych
    i oddziałów gimnazjalnych

    XIII Liceum Ogólnokształcące
    w Szczecinie we współpracy
    z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

    wojewódzki

    SP, G

    57

    XI Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych

    XIII Liceum Ogólnokształcące
    w Szczecinie

    jw.

    SP, G

    58

    Konkurs Astronomiczny

    dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych

    XIII Liceum Ogólnokształcące
    w Szczecinie we współpracy
    z Uniwersytetem Szczecińskim oraz szczecińskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii

    jw.

    SP, G

    59

    III Wojewódzki Konkurs Międzyprzedmiotowy
    w języku angielskim (język angielski z elementami biologii, matematyki, historii
    i realioznawstwa)

    XIV Liceum Ogólnokształcące
    z Oddziałami Dwujęzycznymi
    w ZSO nr 2
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    60

    KAMELEON

    I Wojewódzki Przyrodniczy Konkurs Interdyscyplinarny „Woda”

    XVI Liceum Ogólnokształcące

    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    61

                II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem młodzi przyjaciele!...”                        

    jw.

    wojewódzki

    SP, G

    62

    I Wojewódzki Turniej Idiomów Angielskich i Niemieckich

    jw.

    wojewódzki

    SP, G

    63

    XV Wojewódzki Konkurs Filozoficzny w Szczecinie

    XVI Liceum Ogólnokształcące
    w Szczecinie

    Stowarzyszenie „Generator Myśli Humanistycznej”

    wojewódzki

    SP, G

    64

    Konkurs „Język Angielski
    w Meandrach Technologii Informacyjnej”

    Zespół Szkół Łączności
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    65

    VII Konkurs Chemiczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

    Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    66

    IV Wojewódzki Konkurs "Mistrz OZE" dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

    jw.

    wojewódzki

    SP, G

    67

    Music World/ Music Welt – konkurs językowy o tematyce muzycznej

    Zespół Szkół nr 8
    w Szczecinie

    wojewódzki

    SP, G

    68

    „Kraje niemieckojęzyczne bez tajemnic”

    jw.

    wojewódzki

    SP, G

    69

    Powiatowy Konkurs Mitologiczny

    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
    w Chojnie

    powiatowy

    SP, G

    70

    Powiatowy Konkurs Ortograficzny

    jw.

    jw.

    SP, G

    71

    Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

    jw.

    jw.

    SP, G

    72

    Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    73

    Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

    Liceum Ogólnokształcące im. Bogusława X
    w Białogardzie

    powiatowy

    SP, G

    74

    Konkurs Fotografii i Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych

    Szkoła Podstawowa
    nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
    w Stargardzie

    powiatowy

    SP

    75

    Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza

    I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza
    w Stargardzie

    powiatowy

    SP, G

    76

    XVIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    77

    XX Konkurs Biologiczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    78

    XVIII Mała Olimpiada Matematyczna

    jw.

    jw.

    SP, G

    79

    XVII Konkurs Fizyczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    80

    XVII Konkurs Chemiczny

    jw.

    jw.

    SP, G

    81

    XVII Konkurs Geograficzny

    jw.

    jw.

    SP, G

    82

    Konkurs Znajomości Języka Angielskiego

    jw.

    jw.

    SP, G

    83

    Konkurs Znajomości Języka Niemieckiego

    jw.

    jw.

    SP, G

    84

    Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

    jw.

    jw.

    SP, G

     

  5. Zawody sportowe:

    Zawody organizowane przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, Szkolny Związek Sportowy lub Ludowe Zespoły Sportowe, światowe i europejskie federacje sportowe obejmujące następujące dyscypliny sportowe: akrobatyka sportowa, alpinizm, badminton, baseball, biathlon, biathlon letni, biegi na orientację, biegi przełajowe, bilard, boks, bowling sportowy, brydż sportowy, curling, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, golf, hokej na lodzie, hokej na trawie, jeździectwo, judo, ju-jitsu, kajak polo, kajakarstwo, kajakarstwo górskie, karate fudokan, karate kyokushin, karate shotokan, karate tradycyjne, karate WKF, kendo, kick-boxing, kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, koszykówka, kręglarstwo, lekkoatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo szybkie – short track, modelarstwo kołowe, modelarstwo kosmiczne, modelarstwo lotnicze, modelarstwo pływające, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska, pięciobój nowoczesny, pływanie, pływanie synchroniczne, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka siatkowa plażowa, piłka wodna, podnoszenie ciężarów, ringo, saneczkarstwo, skiboby, skoki do wody, snowboard, softball, squash, sport kartingowy, strzelectwo sportowe, szachy, szermierka, rugby, Taekwon-do ITF, taekwondo WTF, taniec sportowy, tenis, tenis stołowy, triathlon, unihokej, warcaby, wędkarstwo sportowe, wioślarstwo, wrotkarstwo, wspinaczka sportowa, wu shu, wyścigi psich zaprzęgów, zapasy – styl klasyczny, zapasy – styl wolny, żeglarstwo.

     

  6. Miejsca uznane za wysokie w zawodach sportowych o zasięgu:
    • międzynarodowym (miejsca 1-8),
    • krajowym (miejsca 1-6),
    • wojewódzkim (miejsca 1-3),
    • powiatowym (miejsca 1-3).

     

  7. Miejsca uznane za wysokie w zawodach artystycznych i zawodach wiedzy o zasięgu:
    • międzynarodowym
    • krajowym
    • wojewódzkim
    • powiatowym

     

    to miejsca nagrodzone lub uhonorowane zwycięskim tytułem, a także wyróżnienia przyznane na podstawie regulaminu zawodów (konkursu), z wyłączeniem wyróżnień, nagród, dyplomów i zaświadczeń uzyskanych za uczestnictwo w zawodach.

 

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty
Magdalena Zarębska-Kulesza