Strona główna

Konkurs „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS”


aids 2018

 

 

Czterech uczniów naszej szkoły: L. Tomczyk, M. Biciulewicz, W. Tomczak i P. Stańczak, wzięło udział w spotkaniu w ramach programu profilaktycznego pod nazwą „Żyję bez ryzyka HIV/AIDS”, zorganizowanym przez Stację Sanitarno –Epidemiologiczną i Policję. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o AIDS i HIV. Spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. St. Dąbka 1 w Koszalinie, a jego głównym tematem była edukacja w obszarze zagrożeń oraz profilaktyki HIV i AIDS. W trakcie spotkania funkcjonariusze przekazali młodzieży informacje na temat handlu ludźmi jako współczesną formę niewolnictwa. Policjanci poinformowali także w jaki sposób można ustrzec się przed podejrzanymi ofertami pracy, omówili również sposoby jakimi posługują się pseudo pracodawcy, aby zwerbować ofiarę i zmusić ją do prostytucji czy niewolniczej pracy.

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy i drobne podarunki.

Autor: Magdalena Bugajska

zyje-bez-ryzka-...
zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018 zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018
zyje-bez-ryzka-...
zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018 zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018
zyje-bez-ryzka-...
zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018 zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018
zyje-bez-ryzka-...
zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018 zyje-bez-ryzka-hiv-aids-2018