Strona główna

„Budowlanka” posadziła Jubileuszowe Drzewo Niepodległości…

Drzewo

 

 

18 października 2018 r. na terenie Zespołu Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie odbyła się akcja sadzenia drzewa - buku Jubileusz Niepodległości.

W ten sposób uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy ZS 7 uczcili 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości i dołączyli do wielu akcji organizowanych z tej okazji w mieście.

Ten pomysł jest nowatorską formą krzewienia patriotyzmu w społeczności „Budowlanki”. Jubileuszowe drzewo będzie przypominało kolejnym pokoleniom o tak ważnym dla naszej historii wydarzeniu. Zwizualizuje również obraz środowiska, w którym docenia się symbolikę długowiecznego drzewa.

To symboliczne drzewo będzie przypominało nam jak ważna jest pamięć o tych, którzy odeszli, a przyczynili się do budowy   Rzeczypospolitej i mieli wkład w rozwój lokalnej społeczności miasta i Zespołu Szkół nr 7.

Obchodzone w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest doskonałą okazją do upiększenia terenu szkoły w lokalnej przestrzeni. Przy okazji zwraca uwagę na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne naszej Ojczyzny. Celem jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych oraz przywrócenie pamięci o minionych wydarzeniach historycznych.

Dla upamiętnienia członków obecnej społeczności szkolnej, młodzież pod opieką nauczyciela historii, Pana Tomasza Kozakiewicza, zakopała pod bukiem „kapsułę czasu”, którą wcześniej przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami.

Wydarzenie zostało uświetnione odśpiewaniem patriotycznych pieśni niepodległościowych.

                                                                            Dyrektor ZS 7

 

Jubileuszowe Dr...
Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci
Jubileuszowe Dr...
Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci
Jubileuszowe Dr...
Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci
Jubileuszowe Dr...
Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci Jubileuszowe Drzewo Niepodleglosci