Strona główna

Byliśmy na Festiwalu Nauki


bylismy na festiwalu nauki

 

Tradycją jest, że w ostatni czwartek września młodzież naszej szkoły uczestniczy w Festiwalu Nauki, organizowanym przez Politechnikę Koszalińską. W tym roku uczniowie klas drugich Technikum wybrali się wraz z opiekunami do Kampusu przy ul. Śniadeckich.

Impreza umożliwiła bliższe zapoznanie się z nauką w atrakcyjny i ciekawy sposób. Nasza młodzież wzięła udział w wykładach popularnonaukowych, obejrzała wystawy, pokazy sprzętu technicznego, doświadczenia w laboratoriach naukowych, w tym m. in. wizualizację zjawisk fizycznych i chemicznych. Zwiedzała laboratoria i warsztaty badawcze. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły pokazy laserowe z efektami specjalnymi. Młodzi ludzie mogli się przekonać, jak pracuje się na uczelni i co oferuje pasjonatom nauki, a także uczniom, którzy może w przyszłości zwiążą swą dalszą edukację z Politechniką Koszalińską.

 

Anna Szynkiewicz

Byliśmy na Fest...
Byliśmy na Festiwalu Nauki Byliśmy na Festiwalu Nauki
Byliśmy na Fest...
Byliśmy na Festiwalu Nauki Byliśmy na Festiwalu Nauki