Strona główna

GARDENIA - wycieczka

poznan2018

 

W dniach 22 - 23.02.2018 uczestnicy projektu "Moją Perspektywą - ZAWÓD" wzięli udział w dwudniowym wyjeździe zawodoznawczym do Poznania i Kórnika. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Aroretum w Kórniku - to najstarsze i najbogatsze w gatunki arboretum w Polsce i czwarte co do wielkości kolekcji w Europie. W Kolekcji Arboretum znajdują się kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków i dębów, jak i dobrze zadomowione ponad stuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśników błotnych z wykształconymi pneumatoforami (najstarsze w Polsce). Uczniowie klasy architektury krajobrazu odwiedzili również Palmiarnię w Poznaniu. Palmiarnia poznańska to jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Jej unikalne zbiory to 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Atrakcją wycieczki była wizyta w centrum handlowym Posnania - otwartym w 2016 roku, jest to największe centrum hadnlowe w Wielkopolsce o powierzchni 100 tys. m2. Najważniejszym punktem programu była wizyta na Targach GARDENIA, to największa tego typu impreza w branży ogrodniczej. Uczestnicy mogli obejrzeć ekspozycję roślin, artykułów ogrodniczych, sprzętu, maszyn i urządzeń do zastosowania amatorskiego oraz profesjonalnego.