Ogólnopolski dzień kariery

ABC

W ramach ODK odbyły się w naszej szkole 20 października 2017 r. dwie akcje promujące doradztwo zawodowe z udziałem zaproszonych gości - doradczyń zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie.

Na rozgrzewkę uczniowie klasy I TG, IV EO i IV TCPG zmierzyli się w grze edukacyjnej "Chłopska Szkoła Biznesu". Rywalizacja od początku zdominowała postawy graczy. Wykorzystanie taktyczne kart czasu, planowanie i prowadzenie inwestycji, wyzwoliły w uczestnikach biznesowe zacięcie. Mimo zwrotów akcji, ostatecznie zwycięskie miejsca zajęli:

• I miejsce: Łukasz Łęcki i Krzysztof Janowski
  • II miejsce Adrian Bejnarowicz i Przemysław Sulima
  • III miejsce ex aeguo zajęli: Kacper Przybysz, Patryk Duliasz, Gerda Samoił-Kowalska i Karol Oleksy

Uczniowie otrzymali drobne nagrody za premiowane miejsca. Zwycięzcom gratuluję wyczucia przedsiębiorczości.

Wybrani uczniowie wszystkich klas IV technikum wzięli udział w warsztatach - "ABC przedsiębiorczości - narodziny firmy krok po kroku". Spotkanie prowadziły panie doradczynie z CliPKZ w Koszalinie. Celem było zapoznanie zainteresowanych uczniów z zakładaniem własnej działalności gospodarczej. Młodzi ludzie mieli możliwość utrwalenia wiedzy na temat regulacji prawnych w biznesie. Mogli aktywnie uczestniczyć w wymianie informacji, wykazując się wiedzą zdobytą podczas zajęć szkolnych z zakresu przedsiębiorczości i ppdg. Uzyskali informacje nt. pozyskiwania funduszy na rozwój własnej działalności gospodarczej. Spotkanie było prowadzone profesjonalnie, a wszelkie wątpliwości rozwiane.

doradca zawodowy
Anna Szynkiewicz