"Moją perspektywą - ZAWÓD!"

Dzień otwarty - Politechnika Koszalińska 2018

Dzień Otwarty na Politechnice Koszalińskiej- Kampus przy ul. Śniadeckich

08 marca 2018 r. Politechnika Koszalińska zorganizowała Dzień Otwarty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Można było porozmawiać ze studentami, zobaczyć jakie projekty realizują koła naukowe, poznać szczegóły rekrutacji oraz zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni, zwiedzić laboratoria naukowe. Zaplanowano szereg prezentacji, warsztatów i spotkań dla osób zainteresowanych studiowaniem na kierunkach inżynierskich, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych Otwarte były pracownie i laboratoria, gdzie można było obejrzeć aparaturę badawczą oraz wziąć udział w eksperymentach naukowych.
Specjalnie dla maturzystów zorganizowano spotkanie jak uniknąć błędów na maturze
z matematyki i zdać egzamin z tego przedmiotu. Uczelnia przygotowała grę interaktywną
dla uczestników Dnia Otwartego. Odbyło się wiele interesujących pokazów. Obejrzeliśmy jak działa kamera termowizyjna i nowoczesne systemy alarmowe. Uczniowie zobaczyli eksperymenty ze światłem, pokazy robotów i sprawdzali wytrzymałość materiałów budowlanych, z których zbudowane są nasze domy inne budowle użyteczności publicznej.
W imprezie uczestniczyli uczniowie klas czwartych technikum wraz z nauczycielami.

Anna Szynkiewicz