"Fundusze europejskie szansą dla Młodych na zachodniopomorskim rynku pracy"

Targi I Konferencja pod hasłem: "Fundusze europejskie szansądla Młodych na zachodniopomorskim rynku pracy"

Dnia 21 czerwca 2017 r. Pani dyrektor Ewa Kroll i doradca zawodowy Anna Szynkiewicz oraz wybrani uczniowie klas II i III Technikum uczestniczyli w Targach oraz w konferencji pt. "Fundusze europejskie szansą dla Młodych na zachodniopomorskim rynku pracy" organizowanych przez WUP Szczecin w BTD w Koszalinie. Wydarzenie odbyło się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na terenie województwa zachdoniopomorskiego. Uczniowie mieli możliwość uzyskania szerokiej wiedzy oraz pomocy w następujących obszarach:

• jakie możliwości daje Europejski Fundusz Społeczny w zakresie pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej
  • zapoznać się z aktualną ofertą szkoleniową dla osób młodych na terenie województwa zachodniopomorskiego (finansowanie EFS)
  • zapoznać się z procedurami uruchomienia i prowadzenia działalności gospodarczej, z ofertami pracy w kraju i za granicą
  • wytyczyć indywidualną ścieżkę edukacyjną i zawodową oraz przygotować zawodowe portfolio.

Uczniowie naszej szkoły: Dawid Wesołowski z klasy II TB oraz Adrian Kamiński z klasy II EO zajęli I miejsce w grze ekonomicznej "CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU". Gratulujemy przyszłym rekinom biznesu.

Anna Szynkiewicz