Strona główna

Dzień otwarty 2017

dzien otwarty 2017

 

     25 kwietnia 2017 r. w ZS7 w Koszalinie gościliśmy uczniów lokalnych gimnazjów podczas Dnia Otwartego szkoły. Mimo, że aura nie dopisała, nie zawiedli nasi goście - potencjalni przyszli adepci starej, poczciwej "Budowlanki". Mieli możliwość obejrzeć szkołę, porozmawiać z jej uczniami i nauczycielami, poszerzyć wiedzę na temat kierunków kształcenia, wziąć udział w przygotowanych konkursach i zabawach... 

   Każdy kierunek kształcenia zaprezentowaliśmy na oddzielnym stanowisku. Zwiedzający mogli uzyskać przy nich interesujące ich informacje, obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany na zajęciach zawodowwych, zmierzyć się z zagadkami zawodowymi w konkursach tematycznych.

     Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy - m.in. florystyczny i geodezyjny. Gimnazjaliści mieli też możliwość rywalizowania z najlepszą drużyną ZS7 podczas rozgrywek CS:GO. Szkolny zespół muzyczny zaprezentował swoje umiejętności podczas krótkiego koncertu, uczniowie przygotowali też pokazy samoobrony i LED SHOW - tym samym udowodnili, że nasza placówka promuje nie tylko wiedzę, ale również poszerzanie zainteresowań młodzieży.

     Nasi goście zaproszeni zostali także na słodki poczęstunek - entuzjazm wzbudził zwłaszcza popcorn rozdawany w firmowych opakowaniach, wykonanych przez uczniów według ich własnego projektu. Każdy gimnazjalista otrzymał również symboliczny upominek - pamiątkę w formie długopisu, linijki i ulotki zawierającej informacje na temat kierunków kształcenia.

 

Obszerna relacja fotograficzna znajduje się na szkolnym Facebook-u - część 1   część 2