Żołnierze wyklęci , żołnierze niezłomni

W dniu 24 lutego gościliśmy w naszej szkole pana Kajetana Rajskiego, który wygłosił dla nas wykład pt. Żołnierze wyklęci.

Pan Rajski zarysował nam niezwykle dramatyczne losy żołnierzy wyklętych i ich dzieci zwanych wilczętami. Owe wilczęta po aresztowaniu i zgładzeniu swoich rodziców często angażowały się w walkę niepodległościową. Skutkiem tego były prześladowania i szykany ze strony władz PRL.

Wykład Pana Rajskiego zrobił na nas ogromne wrażenie. Dzięki niemu przypadający na dzień 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie miał inny wymiar.

Pan Kajetan Rajski jest autorem książek i opracowań na temat historii Żołnierzy Wyklętych, m.in. "Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych"

W styczniu b.r. ukazał się pierwszy numer kwartalnika "Wyklęci", którego Pan Rajski jest redaktorem naczelnym.