Strona główna

Dzień zapobieganiu narkomanii

21.06.2016r. uczniowie klas: 1 technikum architektury krajobrazu i 1 technikum budownictwa uczestniczyli w obchodach dnia zapobiegania narkomanii. W ramach obchodów uczniowie wzięli udział w marszu profilaktycznym a następnie uczestniczyli w licznych konkursach dotyczących przeciwdziałania narkomanii. Wysłuchali prelekcji na temat skutków zażywania narkotyków oraz zwierzeń osób, które borykały się z tym problemem.

Uczniowie obejrzeli także spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego pt. "Dachowanie". Jest to opowieść o młodych ludziach, którzy sięgając po narkotyki nie przewidzieli konsekwencji swych działań. W spektaklu ukazane są tragiczne skutki przyjmowania środków psychoaktywnych. Spektakl skłonił młodzież do refleksji i przemyśleń. Uczennice naszej szkoły Monika Ciekańska i Elwira Ćwik z klasy I AK za udział w konkursach otrzymały cenne nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali płyty koszalińskiego rapera, którego koncert uatrakcyjnił imprezę.

Opracowała mgr Magdalena Bugajska