Strona główna

III Kołobrzeski Dzień z Rotmistrzem Witoldem Pileckim

W dniu 17 października 2015 roku skorzystaliśmy z zaproszenia starosty Kołobrzeskiego pana Tomasza Tamborskiego i Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej na III Kołobrzeski Dzień z Rotmistrzem Witoldem Pileckim, który odbył się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Program dnia obejmował:

  • III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu W. Pileckim – przygotowany i przeprowadzony przez pracowników IPN
  • Monodram teatralny pt. „Melduję Tobie Polsko. Rotmistrz Pilecki" w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego wg scenariusza Sławomira Gaudyna i Przemysława Tejkowskiego, w reżyserii Sławomira
    Gaudyna.
  • Pokaz filmu pt. „Pilecki”. Ten film to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. W roli głównej Marcin Kwaśny.
  • „Pilecki. Śladami mojego taty” - Mirosław Krzyszkowski i Bogdan Wasztyl w rozmowie z Andrzejem Pileckim. Promocja książki.

Zdjęcia ze spotkania